Facebook Twitter
Berron C.F. CU.D. LlaneraC. D. Langreo Eulalia CC.D. Mosconia B
S.D. CollotoSan Ignacio C.F.Condal C.F.Morcin F. Sala
Centro Asturiano Oviedo BC.D. Vallobin BC.D. Los Arcos BU.D. San Claudio C
La FresnedaAtletico de Lugones S.D. BCaudal Deportivo B
Jornada:1 - 06/10/2018
Condal C.F. 4 - 5 Morcin F. Sala
Berron C.F. C 0 - 5 U.D. Llanera
S.D. Colloto 2 - 6 San Ignacio C.F.
C.D. Los Arcos B 3 - 0 U.D. San Claudio C
Centro Asturiano Oviedo B 6 - 1 C.D. Vallobin B
C. D. Langreo Eulalia C 2 - 3 C.D. Mosconia B
La Fresneda D 11:00 DESCANSA
Caudal Deportivo B 0 - 2 Atletico de Lugones S.D. B
Jornada:16 - 02/02/2019
Morcin F. Sala S Condal C.F.
U.D. Llanera S Berron C.F. C
San Ignacio C.F. S S.D. Colloto
U.D. San Claudio C S C.D. Los Arcos B
C.D. Vallobin B S Centro Asturiano Oviedo B
C.D. Mosconia B S C. D. Langreo Eulalia C
DESCANSA S La Fresneda
Atletico de Lugones S.D. B S Caudal Deportivo B
Jornada:2 - 13/10/2018
Morcin F. Sala 1 - 3 Caudal Deportivo B
U.D. Llanera 5 - 0 Condal C.F.
San Ignacio C.F. 5 - 0 Berron C.F. C
U.D. San Claudio C 2 - 1 S.D. Colloto
C.D. Vallobin B 0 - 4 C.D. Los Arcos B
C.D. Mosconia B 0 - 0 Centro Asturiano Oviedo B
DESCANSA S C. D. Langreo Eulalia C
Atletico de Lugones S.D. B 2 - 3 La Fresneda
Jornada:17 - 09/02/2019
Caudal Deportivo B S Morcin F. Sala
Condal C.F. S U.D. Llanera
Berron C.F. C S San Ignacio C.F.
S.D. Colloto S U.D. San Claudio C
C.D. Los Arcos B S C.D. Vallobin B
Centro Asturiano Oviedo B S C.D. Mosconia B
C. D. Langreo Eulalia C S DESCANSA
La Fresneda S Atletico de Lugones S.D. B
Jornada:3 - 20/10/2018
Morcin F. Sala 0 - 5 U.D. Llanera
Condal C.F. 0 - 5 San Ignacio C.F.
Berron C.F. C 0 - 1 U.D. San Claudio C
S.D. Colloto 4 - 3 C.D. Vallobin B
C.D. Los Arcos B 1 - 2 C.D. Mosconia B
Centro Asturiano Oviedo B S DESCANSA
C. D. Langreo Eulalia C 1 - 2 Atletico de Lugones S.D. B
Caudal Deportivo B 5 - 2 La Fresneda
Jornada:18 - 16/02/2019
U.D. Llanera S Morcin F. Sala
San Ignacio C.F. S Condal C.F.
U.D. San Claudio C S Berron C.F. C
C.D. Vallobin B S S.D. Colloto
C.D. Mosconia B S C.D. Los Arcos B
DESCANSA S Centro Asturiano Oviedo B
Atletico de Lugones S.D. B S C. D. Langreo Eulalia C
La Fresneda S Caudal Deportivo B
Jornada:4 - 28/10/2018
U.D. Llanera 5 - 0 Caudal Deportivo B
San Ignacio C.F. 5 - 0 Morcin F. Sala
U.D. San Claudio C 2 - 5 Condal C.F.
C.D. Vallobin B 3 - 2 Berron C.F. C
C.D. Mosconia B 3 - 1 S.D. Colloto
DESCANSA S C.D. Los Arcos B
Atletico de Lugones S.D. B 0 - 3 Centro Asturiano Oviedo B
La Fresneda 1 - 4 C. D. Langreo Eulalia C
Jornada:19 - 23/02/2019
Caudal Deportivo B S U.D. Llanera
Morcin F. Sala S San Ignacio C.F.
Condal C.F. S U.D. San Claudio C
Berron C.F. C S C.D. Vallobin B
S.D. Colloto S C.D. Mosconia B
C.D. Los Arcos B S DESCANSA
Centro Asturiano Oviedo B S Atletico de Lugones S.D. B
C. D. Langreo Eulalia C S La Fresneda
Jornada:5 - 01/11/2018
U.D. Llanera 5 - 1 San Ignacio C.F.
Morcin F. Sala 3 - 2 U.D. San Claudio C
Condal C.F. 7 - 2 C.D. Vallobin B
Berron C.F. C 2 - 3 C.D. Mosconia B
S.D. Colloto S DESCANSA
C.D. Los Arcos B 2 - 0 Atletico de Lugones S.D. B
Centro Asturiano Oviedo B 5 - 0 La Fresneda
Caudal Deportivo B 0 - 1 C. D. Langreo Eulalia C
Jornada:20 - 02/03/2019
San Ignacio C.F. S U.D. Llanera
U.D. San Claudio C S Morcin F. Sala
C.D. Vallobin B S Condal C.F.
C.D. Mosconia B S Berron C.F. C
DESCANSA S S.D. Colloto
Atletico de Lugones S.D. B S C.D. Los Arcos B
La Fresneda S Centro Asturiano Oviedo B
C. D. Langreo Eulalia C S Caudal Deportivo B
Jornada:6 - 10/11/2018
San Ignacio C.F. 5 - 3 Caudal Deportivo B
U.D. San Claudio C 0 - 5 U.D. Llanera
C.D. Vallobin B 3 - 4 Morcin F. Sala
C.D. Mosconia B 2 - 4 Condal C.F.
DESCANSA S Berron C.F. C
Atletico de Lugones S.D. B 3 - 3 S.D. Colloto
La Fresneda 0 - 2 C.D. Los Arcos B
C. D. Langreo Eulalia C 3 - 2 Centro Asturiano Oviedo B
Jornada:21 - 09/03/2019
Caudal Deportivo B S San Ignacio C.F.
U.D. Llanera S U.D. San Claudio C
Morcin F. Sala S C.D. Vallobin B
Condal C.F. S C.D. Mosconia B
Berron C.F. C S DESCANSA
S.D. Colloto S Atletico de Lugones S.D. B
C.D. Los Arcos B S La Fresneda
Centro Asturiano Oviedo B S C. D. Langreo Eulalia C
Jornada:7 - 17/11/2018
San Ignacio C.F. 5 - 0 U.D. San Claudio C
U.D. Llanera 11 - 0 C.D. Vallobin B
Morcin F. Sala 3 - 2 C.D. Mosconia B
Condal C.F. S DESCANSA
Berron C.F. C 1 - 2 Atletico de Lugones S.D. B
S.D. Colloto 4 - 2 La Fresneda
C.D. Los Arcos B 1 - 2 C. D. Langreo Eulalia C
Caudal Deportivo B 2 - 3 Centro Asturiano Oviedo B
Jornada:22 - 16/03/2019
U.D. San Claudio C S San Ignacio C.F.
C.D. Vallobin B S U.D. Llanera
C.D. Mosconia B S Morcin F. Sala
DESCANSA S Condal C.F.
Atletico de Lugones S.D. B S Berron C.F. C
La Fresneda S S.D. Colloto
C. D. Langreo Eulalia C S C.D. Los Arcos B
Centro Asturiano Oviedo B S Caudal Deportivo B
Jornada:8 - 24/11/2018
U.D. San Claudio C S 12:00 Caudal Deportivo B
C.D. Vallobin B S 11:30 San Ignacio C.F.
C.D. Mosconia B S 10:45 U.D. Llanera
DESCANSA S Morcin F. Sala
Atletico de Lugones S.D. B S 15:15 Condal C.F.
La Fresneda D 15:45 Berron C.F. C
C. D. Langreo Eulalia C S 18:15 S.D. Colloto
Centro Asturiano Oviedo B S 13:45 C.D. Los Arcos B
Jornada:23 - 23/03/2019
Caudal Deportivo B S U.D. San Claudio C
San Ignacio C.F. S C.D. Vallobin B
U.D. Llanera S C.D. Mosconia B
Morcin F. Sala S DESCANSA
Condal C.F. S Atletico de Lugones S.D. B
Berron C.F. C S La Fresneda
S.D. Colloto S C. D. Langreo Eulalia C
C.D. Los Arcos B S Centro Asturiano Oviedo B
Jornada:9 - 01/12/2018
U.D. San Claudio C S C.D. Vallobin B
San Ignacio C.F. S C.D. Mosconia B
U.D. Llanera S DESCANSA
Morcin F. Sala S Atletico de Lugones S.D. B
Condal C.F. S La Fresneda
Berron C.F. C S C. D. Langreo Eulalia C
S.D. Colloto S Centro Asturiano Oviedo B
Caudal Deportivo B S C.D. Los Arcos B
Jornada:24 - 30/03/2019
C.D. Vallobin B S U.D. San Claudio C
C.D. Mosconia B S San Ignacio C.F.
DESCANSA S U.D. Llanera
Atletico de Lugones S.D. B S Morcin F. Sala
La Fresneda S Condal C.F.
C. D. Langreo Eulalia C S Berron C.F. C
Centro Asturiano Oviedo B S S.D. Colloto
C.D. Los Arcos B S Caudal Deportivo B
Jornada:10 - 08/12/2018
C.D. Vallobin B S Caudal Deportivo B
C.D. Mosconia B S U.D. San Claudio C
DESCANSA S San Ignacio C.F.
Atletico de Lugones S.D. B S U.D. Llanera
La Fresneda S Morcin F. Sala
C. D. Langreo Eulalia C S Condal C.F.
Centro Asturiano Oviedo B S Berron C.F. C
C.D. Los Arcos B S S.D. Colloto
Jornada:25 - 06/04/2019
Caudal Deportivo B S C.D. Vallobin B
U.D. San Claudio C S C.D. Mosconia B
San Ignacio C.F. S DESCANSA
U.D. Llanera S Atletico de Lugones S.D. B
Morcin F. Sala S La Fresneda
Condal C.F. S C. D. Langreo Eulalia C
Berron C.F. C S Centro Asturiano Oviedo B
S.D. Colloto S C.D. Los Arcos B
Jornada:11 - 15/12/2018
C.D. Vallobin B S C.D. Mosconia B
U.D. San Claudio C S DESCANSA
San Ignacio C.F. S Atletico de Lugones S.D. B
U.D. Llanera S La Fresneda
Morcin F. Sala S C. D. Langreo Eulalia C
Condal C.F. S Centro Asturiano Oviedo B
Berron C.F. C S C.D. Los Arcos B
Caudal Deportivo B S S.D. Colloto
Jornada:26 - 27/04/2019
C.D. Mosconia B S C.D. Vallobin B
DESCANSA S U.D. San Claudio C
Atletico de Lugones S.D. B S San Ignacio C.F.
La Fresneda S U.D. Llanera
C. D. Langreo Eulalia C S Morcin F. Sala
Centro Asturiano Oviedo B S Condal C.F.
C.D. Los Arcos B S Berron C.F. C
S.D. Colloto S Caudal Deportivo B
Jornada:12 - 22/12/2018
C.D. Mosconia B S Caudal Deportivo B
DESCANSA S C.D. Vallobin B
Atletico de Lugones S.D. B S U.D. San Claudio C
La Fresneda S San Ignacio C.F.
C. D. Langreo Eulalia C S U.D. Llanera
Centro Asturiano Oviedo B S Morcin F. Sala
C.D. Los Arcos B S Condal C.F.
S.D. Colloto S Berron C.F. C
Jornada:27 - 04/05/2019
Caudal Deportivo B S C.D. Mosconia B
C.D. Vallobin B S DESCANSA
U.D. San Claudio C S Atletico de Lugones S.D. B
San Ignacio C.F. S La Fresneda
U.D. Llanera S C. D. Langreo Eulalia C
Morcin F. Sala S Centro Asturiano Oviedo B
Condal C.F. S C.D. Los Arcos B
Berron C.F. C S S.D. Colloto
Jornada:13 - 12/01/2019
C.D. Mosconia B S DESCANSA
C.D. Vallobin B S Atletico de Lugones S.D. B
U.D. San Claudio C S La Fresneda
San Ignacio C.F. S C. D. Langreo Eulalia C
U.D. Llanera S Centro Asturiano Oviedo B
Morcin F. Sala S C.D. Los Arcos B
Condal C.F. S S.D. Colloto
Caudal Deportivo B S Berron C.F. C
Jornada:28 - 11/05/2019
DESCANSA S C.D. Mosconia B
Atletico de Lugones S.D. B S C.D. Vallobin B
La Fresneda S U.D. San Claudio C
C. D. Langreo Eulalia C S San Ignacio C.F.
Centro Asturiano Oviedo B S U.D. Llanera
C.D. Los Arcos B S Morcin F. Sala
S.D. Colloto S Condal C.F.
Berron C.F. C S Caudal Deportivo B
Jornada:14 - 19/01/2019
Caudal Deportivo B S DESCANSA
Atletico de Lugones S.D. B S C.D. Mosconia B
La Fresneda S C.D. Vallobin B
C. D. Langreo Eulalia C S U.D. San Claudio C
Centro Asturiano Oviedo B S San Ignacio C.F.
C.D. Los Arcos B S U.D. Llanera
S.D. Colloto S Morcin F. Sala
Berron C.F. C S Condal C.F.
Jornada:29 - 18/05/2019
DESCANSA S Caudal Deportivo B
C.D. Mosconia B S Atletico de Lugones S.D. B
C.D. Vallobin B S La Fresneda
U.D. San Claudio C S C. D. Langreo Eulalia C
San Ignacio C.F. S Centro Asturiano Oviedo B
U.D. Llanera S C.D. Los Arcos B
Morcin F. Sala S S.D. Colloto
Condal C.F. S Berron C.F. C
Jornada:15 - 26/01/2019
DESCANSA S Atletico de Lugones S.D. B
C.D. Mosconia B S La Fresneda
C.D. Vallobin B S C. D. Langreo Eulalia C
U.D. San Claudio C S Centro Asturiano Oviedo B
San Ignacio C.F. S C.D. Los Arcos B
U.D. Llanera S S.D. Colloto
Morcin F. Sala S Berron C.F. C
Condal C.F. S Caudal Deportivo B
Jornada:30 - 25/05/2019
Atletico de Lugones S.D. B S DESCANSA
La Fresneda S C.D. Mosconia B
C. D. Langreo Eulalia C S C.D. Vallobin B
Centro Asturiano Oviedo B S U.D. San Claudio C
C.D. Los Arcos B S San Ignacio C.F.
S.D. Colloto S U.D. Llanera
Berron C.F. C S Morcin F. Sala
Caudal Deportivo B S Condal C.F.